Noc zrození a konce

Spojení živé hudby a videomappingu v chrámu sv. Barbory

Videomappingová projekce, která pomocí světelných obrazů reagovala na moderní živou hudbu v podání violoncellisty Jiřího Bárty. Projekce vznikala přímo pro prostory chrámu sv. Barbory.

Akce se uskutečnila v rámci týdenního festivalu světla s názvem Zapni světlo pro Pešánka (4/6 – 11/6 2017).

Hudba: Zygmunt Krauze: Quator pour la naissance, Olivier Meissaen: Quator pour la fin de temps

Alexander Sitkovetsky – housle, Michel Raison – klarinet, Jiří Bárta – violoncello, Wu Qian – klavír

Videomapping a projekce: Jakub Obraz, Jiří Novák a KLUCIvespolek

V rámci festivalu Zapni světlo pro Pešánka (4/6 – 11/6 2017) proběhly i další akce. Ty byly soustředěny do atraktivních i méně atraktivních míst Kutné Hory.

V centru Kutné Hory, před budovou Jezuitské koleje, proběhla videomappingová projekce na sochu sv. Václava. V opozici k ní pak projekce na historicky krásnou, ale bohužel chátrající budovu Nových mlýnů. Cílem bylo ukázat toto (na atraktivitě ztrácející) místo v „novém světle“ a znovu ho oživit v očích veřejnosti. (autor Jakub Obraz, kdy: 4/6 – 16/6)

V zahradách GASK se uskutečnil netradiční projekt propojující divadlo a videomapping s názvem LOVE-ička. (autor Jiří Novák, kdy: 9/6)

Odhalena byla také socha jako pocta Zdeňku Pešánkovi, která je do dnešních dnů k vidění v GASK. Jedná se o světelně-kinetický objekt, jenž využívá principů tvorby Zdeňka Pešánka, pojatý z hlediska moderních materiálů a technologií. Objekt slouží jako trvalá připomínka této významné osobnosti. (autoři Jan Kulka a Matěj Al-Ali, kdy: 10/6)

Součástí festivalu byly i další světelné akce ve veřejném prostoru:

SYMBOLY

Videomappingová projekce na sochu svatého Václava

SVĚTELNÉ GRAFFITI

Videomappingová projekce na budovu Nových mlýnů

LOVE-ička

Divadelní představení ve spojení s videomappingem

SOCHA JAKO POCTA ZDEŇKU PEŠÁNKOVI

Světelně-kinetický objekt